Široki Brijeg opet savladao Velež i plasirao se u polufinale

Fudbaleri Širokog Brijega posljednji su polufinalisti Kupa BiH za ovu sezonu.

U sjajnoj utakmici na Stadionu Rođeni, Širokobriježani su sa 3:2 bili bolji od Veleža i tako sa ukupnih 5:3 izborili plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu.

Prvo poluvrijeme ponudilo je jednu od najboljih utakmica u domaćem fudbalu ove sezone. Sve je počelo u 14. minuti, kada je Chinedu zabio za vodstvo Širokog od 1:0.

Samo šest minuta kasnije, Kpan je utekao odbrani Veleža i pogodio za velikih 2:0 i tada se činilo da je Široki Brijeg riješio sve dileme oko prolaska dalje.

Međutim, tako nisu mislili u Veležu. U 32. minuti, Giorgi Gulishvili je zabio svoj prvi gol za smanjenje rezultata na 2:1, da bi u 43. sjajni Gruzijac iz slobodnog udarca pogodio za potpuni povratak Veleža u ovaj dvomeč.

Početkom drugog poluvremena, Velež je pogodio okvir gola. Imali su domaći nekoliko prilika za potpuni preokret, ali su u 75. minuti ostali s igračem manje zbog drugog žutog kartona za Sašu Domića.

U drugoj minuti sudijske nadoknade dosuđen je penal za Široki Brijeg, a siguran realizator bio je Lukić koji je pogodio za konačnih 3:2.

Široki Brijeg se tako u polufinalu Kupa BiH pridružio Zrinjskom, Borcu i Slogi, koji će se boriti za trofej u najmasovnijem bh. takmičenju.