Kadeti uspješniji od Gruzije, protiv Italije za prvo Evropsko prvenstvo u historiji

U prvom susretu Elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo, kadetska selekcija Bosne i Hercegovine pobijedila je vršnjake iz Gruzije rezultatom 2 :1

Gruzija je povela u 14. minuti kada je Ivaniadze savaldao Vasilja. Ipak, samo dvije minute kasnije Ševkija Resić postiže gol za 1:1. Gruzijci su u drugom poluvremnu imali nekoliko sjajnih šansi, ali Filip Vasilj je odlično branio. Pogodak za preokret i veliku pobjedu bh. kadeta, postigao je Kovač nakon asistencije Vladića u 75. minuti.

Za našu selekciju su igrali: Vasilj, Perić, Velić, Mirić, Beširević, Čeliković, Kovač, Veladžić, Benjamin Hadžić, Resić i Dadić. Još su igrali Vladić, Sadiku i Šabanadžović.

Od 13,00 sati je počela druga utakmica naše grupe između Rusije i Italije, a Italija ima već sigurno vodstvo. Bh. kadeti naredni susret igraju protiv Italije za dva dana, a taj će meč vjerovatno odlučiti koja će se ekipa plasirati na prvenstvo.