Liga prvaka: Juventus srušio City i obezbijedio nokaut fazu

Utakmicama u grupama A, B, C i D kompletirano je 5. kolo Lige prvaka u kojem su Paris Saint-Germain, Atletico Madrid, Benfica i Juventus obezbijedili plasman u nokaut fazu takmičenja.

Grupa A

Shakhtar – Real Madrid 3:4

Real je u prethodnom kolu obezbijedio plasman dalje, a ovom pobjedom potvrdili su prvo mjesto u grupi pošto imaju bolji međusobni omjer od PSG-a.

Ronaldo je pogodio u 18. minuti na asistenciju Balea. Ovo je Ronaldu bila 200. takmičarska utakmica u kojoj je za postigao gol za Real Madrid.

Na 2:0 je povisio Modrić na asistenciju Ronalda u 50. minuti, a za 3:0 pogodio je Carvajal dvije minute kasnije. Potom je Ronaldo u 70. minuti ponovo na asistenciju Balea postigao svoj drugi gol na utakmici. Ovo je bio 328. gol Ronalda za Galacticose

Poslije toga krenuo je uragan domaćeg tima. Alex Teixeira je iz penala smanjio na 4:1 u 77. minuti. Šest minuta kasnije u strijelce se upisao Dentinho. Potom je Alex Teixeira postigao svoj drugi gol na utakmici u 88. minuti. Ipak, do velikog izjednačenja i povratka domaći tim nije mogao.

Shakhtaru ostaje borba sa Malmeom za plasman u nokaut fazu Europa lige.

Malmo – PSG 0:5

Ovo je bila prva utakmica Zlatana Ibrahimovića protiv Malema u gostima. To je klub iz kojeg se otisnuo u fudbalski svijet.

Rabiot je pogodio u trećoj minuti za goste, a već u 14. minuti bilo je 2:0 nakon što je pogodio Di Maria. Interesantno to je bio 7000. gol u Ligi prvaka uopšte.

Na 3:0 je povisio Ibrahimović koji je tako postigao gol bivšem klubu. Naravno, Ibra nije slavio pogodak.

Malmo je imao priliku ublažiti poraz, ali je Rosenberg u 61. minuti promašio penal. Za 4:0 ponovo je pogodio Di Maria, a konačnih 5:0 postavio je Lucas Moura u 82. minuti.

Manchester United – PSV 0:0

Crveni đavoli su u ovaj meč ušli sa šest pobjeda u posljednjih sedam domaćih utakmica u Ligi prvaka. Filozofija igre Louisa Van Gaala je nerijetko kririzirana zbog nedostatka kreativnosti i napadačke igre, a United je imao problema s tim i u ovom meču koji je završen bez golova.

Ranije su igrali CSKA i Wolfsburg u Moskvi, a njemački tim je slavio sa 2:0.

Atletico Madrid – Galatasaray 2:0

Jorgandžije su na domaćem terenu sa dva gola Griezmanna savladali Gatasaray i obezbijedili plasman u nokaut fazu. Griezmann je pogađao u 13. i 65. minuti.

Ranije su Astana i Benfica podijelili bodove u Kazahstanu. Bilo je 2:2.

Juventus – Manchester City 1:0

Ovo je bio derbi kola, a Juventus i Manchester City su to opravdali. Utakmica je obilovala velikim šansama na obje strane i rezultat je mogao biti dosta drugačiji. Stara dama je bila bolja u prvom poluvremenu što su krunisali golom Mandžukića u 18. minuti, a hrvatskog reprezentativca je sjajnim centaršutom uposlio Alex Sandro.

Ispostavilo se kanije da je Mandžukićev gol odlučio meč, Vrijedi spomenuti da je Patrice Evra ulaskom sa klupe upisao 100. nastup u Ligi prvaka po čemu je postao tek drugi Francuz nakon Thierryja Henryja (112) sa 100 ili više nastupa u ovom takmičenju.

Ovom pobjedom Juventus je obezbijedio plasman dalje, dok je City to učinio u prethodnom kolu.

M'Gladbach – Sevilla 4:2

Gladbach je nakon dva remija i dva poraza upisao prvu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone. Njemački tim je potopio akutelnog prvaka Europa lige Sevillu.

Stindl je pogodio u 29. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena. Johnson je matirao Rica u 68. minuti za 2:0, a deset minuta kasnije na 3:0 je povisio Raffael.

Sevilla je smanjila rezultat golom Vitola u 82. minuti da bi Stindl minutu kasnije svojim drugim golom na utakmici zabio za 4:1. Konačnih 4:2 u 91. minuti postavio je Banega.