Juventus nadigrao Barcu 3:0

Na Juventus Areni večeras je odigrana prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka između Juventusa i Barcelone. Na kraju je tim Masimilliana Allegrija pregazio Barcu rezultatom 3:0, a po prikazanom, može se reći sasvim zasluženo.

Juve je krenuo ofanzivno u susret i već u 22 sekundi imao šansu preko Khedire, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Prva ozbiljna situacija pred golom Ter Stegena desila se u 3. minuti kada nakon ubačaja Pjanića Higuain dobro šutira glavom, ali dobro brani njemački golman.

Veliko slavlje domaćih navijača desilo se u 7. minuti kada je Dybala sjajno pogodio za vodstvo Stare dame od 1:0.

U 15. minuti prva velika šansa za Barcu. Messi je sjajno uposlio Iniestu, ali njegov udarac odlično brani Buffon.

Kazna za promašaj desila se u 23. minuti kada je ponovo Dybala nakon asistencije Mandžukića pogodio za 2:0

Higuain je mogao do trećeg gola, ali sjajno je odbranio Ter Stegen. Rezultatom 2:0 završilo se prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu izabranici Luisa Enriquea krenuli su mnogo ofanzivnije ka golu Buffona. Prvu šansu za Barcu imao je Messi u 47. minuti, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Potpuna rapsodija desila se u 55. minuti kada je nakon kornera Pjanića najviši u skoku bio Chiellini pogodio za 3:0.

Nakon toga gledali smo nove napade Barce. U 66. minuti Suarez nije iskoristio novi zicer nakon sjajnog proigravanja Messija.

Do kraja utakmice gledali smo jalove napade Barcelone koja je pokušavala na sve načine doći do počasnog gola uoči revanša, ali ostalo je 3:0 za Juve.

Naš Miralem Pjanić igrao je do 87. minuti kada ga je zamijenio Barzagli.

Revanš susret je na rasporedu 18. aprila na Nou Campu.