Juventus bolji od Reala u Torinu

Juventus je sa 2:1 savladao Real Madrid u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka.

“Stara dama” je povela već u 9. minuti nakon što je Casillas odbio šut Teveza, a Morata loptu pospremio u mrežu domaćina.
U 27. minuti Ronaldo pogađa za 1:1 nakon velike greške odbrane domaćina koji su Portugalca ostavili samog u šesnaestercu. James je asistirao.
Igrala se 58. minuta kada Kroos pogađa jednog igrača, a lopta se odbija daleko naprijed do Teveza koji pretrčava pola terena da bi ga u kaznenom prostoru oborio Carvajal, a Argentinac je bio i siguran izvođač jedanaesterca.
Juventus je do kraja susreta imao dvije dobre šanse preko rezerviste Llorentea, ali Španac nije najbolje reagovao u tim situacijama.