Grupa G: Čudesni Ibrahimović sa dva gola potopio Moldaviju, a u Podgorici prekid

Odigrane su dvije utakmice grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, dok je meč Crne Gore i Rusije nakon dugog prekida, vjerovatno, definitivno prekinut.

Švedska je na gostovanju protiv Moldavije upisala pobjedu kojom je ostala na drugom mjestu u grupi. Rezultat je na kraju glasio 2:0, a oba pogotka su viđena u drugom poluvremenu i oba puta je strijelac bio Zlatan Ibrahimović.

Prvi gol je postigao u 46. minuti kada je golman domaćih prilikom ispucavanja pogodio Ibrahimovića u glavu. Napadač PSG-a i jedan od najboljih igrača svijeta je sretno i spretno odreagovao i doveo svoju reprezentaciju u vodstvo.

Za 2:0 je Ibrahimović pogodio u 84. minuti sa bijele tačke, a u posljednjim sekundama utakmice Granqvist je zbog drugog žutog kartona morao isključen iz igre.

Austrija je na najbolji mogući način najavila prijateljsku utakmicu protiv naše reprezentacije. Kollerovi izabranici su u Vaduzu bili bolji od Lihtenštajna rezultatom 5:0.

Harnik je u 14. minuti pogodio za 1:0, da bi samo dvije minute kasnije Janko povisio na 2:0 i tako postavio rezultat prvog poluvremena. Alaba se u 59. minuti pogotkom iskupio za promašeni jedanaesterac iz 33. minute, da bi petnaestak minuta kasnije Junuzović pogodio za 4:0.

Konačnih 5:0 je postavio Arnautović golom u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Evropsko prvenstvo, grupa G:

Lihtenštajn – Austrija 0:5
Moldavija – Švedska 1:2
Crna Gora – Rusija, prekid susreta

I Kombarov pogođen, susret definitivno prekinut

U 67. minuti po drugi put je prekinut meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Crne Gore i Rusije u Podgorici.

Jedan ruski igrač je u 67. minuti prijavio sudiji kako je pogođen, pa je ovaj povukao igrače u svlačionice.

Igrači su se počeli međusobno koškati, a spiker na stadionu je nakon nekoliko minuta objavio da je zvanično prekinuta utakmica.

Podsjećamo da je prethodno na samom početka meča u glavu bakljom pogođen golman Rusije Igor Akinfejev, koji je potom prevezen u bolnicu.

Vođa navijača Crne Gore izvinio se putem razglasa i napomenuo kako je huligan identifikovan. Prije utakmice su ruski navijači pokušali u centru grada da zapale zastavu SAD-a.