Borac deklasirao Slogu u Banja Luci

Borac je upisao drugu uzastopnu pobjedu na svom terenu. U prvom susretu petog kola Premijer lige BiH banjalučki tim savladao je Slogu Meridian.

Domaćini su na Gradskom stadionu u Banjoj Luci od početka imali značajno veći posjed lopte i vršili pritisak, ali Dobojlije su pružale žestok otpor.

Sjajnu šansu za Borac u 34. minuti propustio je Makarić, kada je loptu poslao preko gola nakon što ga je Cortes izvrsno poslužio u petercu.

No, Makarić se iskupio dvije minute kasnije. Musić je dosudio diskutabilan penal za banjalučki tim nakon što je jedan od gostujućih igrača, prema arbitru, igrao rukom u šesnaestercu (iako snimak pokazuje drugačije), ali Makariću je šut s bijele tačke odbranio Trako. Zatim je golman Sloge izvrsno reagovao kada je na odbijenu loptu natrčao Fićović, da bi zatim ipak morao potpisati kapitulaciju jer je Makarić bio na dobrom mjestu i ipak postigao pogodak.

Maks Juraj Čelić udvostručio je prednost Banjalučana početkom drugog poluvremena. Korner je izveo Terzić, a stoper Borca nadvisio konkurenciju i glavom zakucao loptu u mrežu gostiju.

Stefan Fićović u 64. minuti pogodio je za 3:0, sjajno mu je asistirao Cortes.

Rezervista Stojan Vranješ, nakon odličnog prodora i dodavanja Zorana Kvržića, postiže gol za 4:0 šest minuta prije kraja utakmice.

Dvije minute kasnije sjajno je u kontru Blagaić izbacio Lukića, a napadač Borca rutinski zatim poentira za 5:0.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao. Borac je tako zabilježio drugi trijumf zaredom, a Sloga nastavila crni niz s trećim uzastopnim porazom.

Borac – Sloga Meridian 5:0 (Makarić 36’ Čelić 49’, FIćović 64’, Vranješ 84’, Lukić 86’)

Gradski stadion u Banjoj Luci. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo).

BORAC: Mijatović, Herrera (Subić), Čelić, Šušić, Kvržić, Barsky, Fićović (Lukić), Terzić (Pišek), Mihajlović (Blagaić), Cortes, Makarić (Vranješ).

SLOGA: Trako, Dadić (Tatić), Omić, Milanović (Starčević), Milojević, Tahrić, Popara (Redžić), Perković, Bosnić, Baranov (Šipovac), Handžić