Magična noć za slovenačkog prvaka: Mala Mura u 94. minuti srušila Tottenham!

Velika pobjeda

Mura je u 5. kolu grupe G Konferencijske lige savladao engleski Tottenham sa 2:1.

Slovenački prvak dočekao je londonski tim na Ljudskom vrtu u Mariboru i na kraju je kreirao veliku senzaciju i došao je do pobjede.

Odlično Mura ulazi u ovaj meč. Horvat je u 11. minuti prekrasno pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Stvari su se za Muru dobro razvijale i u 32. minuti kada je Sessegnon isključen, no Tottenham je uspio da dođe do izjednačenja.

U 72. minuti Harry Kane sjajno pogađa za 1:1 i činilo se kako će ovaj meč završiti ovim rezultatom.

Međutim, u 94. minuti Mura stiže do vodstva. Amadej Maruša bježi odbrani Spursa, potom izbacuje iz igre dvojicu fudbalera Tottenhama i zabija za veliko slavlje i pobjedu svog tima od 2:1.

Maruša je ušao u igru u 62. minuti umjesto bh. fudbalera Nardina Mulahusejnovića i donio je svom timu najveću pobjedu u klupskoj historiji.

Tottenham bi lako mogao ispasti iz Konferencijske lige. Rennes je već osigurao prvo mjesto i ovaj tim im stiže u posljednjem kolu.

Dalje može i Vitesse koji čeka Muru i u ovom susretu će im biti potrebna pobjeda sa što većom razlikom.