Hrvatska tek u nastavku slomila otpor Malte, Lovrić izgubljen za Zmajeve

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo su u punom jeku, ali favoriti nisu baš lako došli do pobjeda protiv “malih”selekcija.

Hrvatska je na Rujevici ugostila Maltu, dobila je s 3:0, no morala se dobro namučiti da slomi otpor unaprijed otpisanog rivala, koji je u prošlom kolu u Trnavi pomrsio račune Slovačkoj i osvojio bod (2:2).

Ovaj put Malta nije uspjela ostati neporažena, no treba joj odati priznanje za veliku borbenost i hrabru igru protiv aktuelnog viceprvaka svijeta.

Sijevalo je oko gola Malte uglavnom, ali tek u 62. minuti je lopta odsjela u mreži. Barišić je ubacio u pet metara, a Perišić natrčao i loptu zakucao u mrežu.

Petnaestak minuta prije kraja zbog igranja rukom dosuđen je penal za domaće, a Luka Modrić je bio precizan za 2:0, da bi u samoj završnici Brekalo na asistenciju Perišića dotukao goste. Treba naglasiti da je Kristijan Lovrić debitovao večeras za Hrvatsku, čime je ugašena svaka nada da bi mogao nositi dres BiH.

U drugoj večeras odigranoj utakmici 3. kola grupe H Slovačka je bila bolja od Rusije s 2:1.

Hrvatska se bodovno izjednačila s vodećom Rusijom (6), a slijede Slovačka (5), Cipar (4), Slovenija (3) i Malta (1).

Portugalci su gostovali Luksemburgu nakon “kontroverzne” večeri u Beogradu. Šokirao ih je Rodrigues golom u 30. minuti, da bi u završnici prvog dijela Diogo Jota pogodio za 1:1, a već u šestoj minuti nastavka Cristiano Ronaldo zabija za preokret gostiju, da bi u 80. minuti Palhinha ovjerio trijumf gostiju.

Portugal i Srbija izjednačeni su an vrhu grupe A sa po sedam bodova, Luksemburg ima 3, Irska i Azerbejdžan su bez bodova. Treba naglasiti da Srbija i Portugal imaju po utakmicu više od ostalih rivala.