Italijanima samo bod na Olimpiku, debakl Albanije u Engleskoj

Širom Evrope nastavljene su kvalifikacije za SP u Kataru, a večeras je na programu bilo nekoliko zanimljivih duela.

Derbi večeri odigrali su Italija i Švicarska na Olimpiku u Rimu, u okviru grupe C, a nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:1.

Švicarci su poveli golom Silvana Vidmera (Widmer) u 11. minuti, da bi Di Lorenco (Giovanni Di Lorenzo) u 36. minuti poravnao na 1:1. Italijani su mogli do pobjede u samom finišu, ali je Žorginjo (Jorginho) promašio penal u 90. minuti meča.

Sada Italijani i Švicarci imaju po 15 bodova, pa će u zadnjem kolu odlučivati o prvom mjestu koje trenutno drži Italija. U finišu kvalifikacija Italija gostuje Sjevernoj Irskoj, a Švicarska očekuje Bugare.

U istoj grupi Sjeverna Irska je večeras slavila protiv Litvanije s 1:0.

U grupi I Poljska je rutinski slavila u Andori s 4:1, uz dva pogotka Roberta Levandovskog (Lewandowski), i tako osigurala sigurno drugo mjesto na tabeli i baraž.

U istoj grupi Englezi su pregazili Albance s 5:0, uz tri gola Harija Kejna (Harry kane), i tako zakoračili na Mundijal. Imaju tri boda više od Poljaka i gostuju San Marinu u 10. kolu svoje grupe. Upravo je San Marino večeras poražen u Mađarskoj rezultatom 4:0.

U grupi F pobjede su ostvarili Danci nad Farskim Ostrvima (3:1), te samo potvrdili plasman u Katar, Škoti su u gostima pobjedom nad Moldavijom (0:2) osigurali baraž, dok su Austrijanci bili bolji od Izraela rezultatom 4:2.

Škoti obezbjedili baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru

Junak gostiju bio je fudbaler Glazgov Rendžersa Nejtan Paterson

Fudbaleri Škotske izborili su baraž pobjedom u gostima nad Moldavijom sa 2:0, u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Junak gostiju bio je fudbaler Glazgov Rendžersa Nejtan Paterson (Nathan Patterson), koji je prvo u 38. minuti pogodio za 0:1, a potom u 65. minutu asistirao Če Adamsu (Che Adams) za konačnih 0:2 i veliko slavlje škotskih navijača.

Škotima je još ostala do kraja kvalikacija utakmica u Glazgovu protiv selekcije Danske, koja trenutno ima 24 boda u grupi, četiri više od druge Škotske.