Italija je u finalu Evropskog prvenstva

“Azuri” slavili protiv Španije nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca

Fudbalska reprezentacija Italije je prvi finalista Evropskog prvenstva. Nakon 1:1 u regularnih 90 minuta, rezultat se nije mijenjao ni u dodatnih 30, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Bolje su se u penal lutriji snašli „Azuri“ koji su slavili sa 4:2 i plasirali se u veliko finale. Tragičari Španije su Dani Olmo i Alvaro Morata koji su promašili svoje penale.

Šahovska partija u prvom poluvremenu utakmice. Španci su dominirali u posjedu, pokušavali probiti italijanski bedem, ali nisu našli prolaz do gola Đianluiđija Donarume (Gianluigi Donnarumma). U nastavku mnogo agilnija igra, a u 60. minuti sijevnula je kontra „Azura“ kada je sjajan pogodak postigao Federiko Kieza (Federico Chiesa).

Italijani su u nastavku odolijevali napadima Španaca, sve do 80. minute kada je Dani Olmo sjajno proigrao rezervistu Alvara Moratu koji pogađa za 1:1 i, ispostavit će se, produžetke. Junaci Španije u regularnih 90 minuta ispostavili su se kao tragičari u raspucavanju.

TOK PENALA:

5. – Žoržinjo pogađa za 4:2! Italija je u finalu Evropskog prvenstva!

4. – Donaruma brani penal Morati.

4. – Bernardeski precizno šutira, 3:2 je.

3. – Tiago Alkantara je majstorski pogodio i poravnao rezultat na 2:2.

3. – Bonući rutinski, Italija vodi 2:1.

2. – Siguran i Moreno. 1:1 je.

2. – Beloti je sjajno pogodio. 1:0 u penal seriji.

1. – Veliki promašaj Olma! Lopta ide preko gola.

1. – Brani Simon! Pročitao je namjeru Lokatelija.

1. – Penal seriju otvaraju Italijani, a loptu je na bijelu tačku stavio Lokateli.