Široki – Vitez 1:0

Široki Brijeg je u 9. kolu Premijer lige BiH ugostio ekipu Viteza i na kraju je slavio tešku, ali zasluženu pobjedu rezultatom 1:0.

Široki je od samog početka krenuo ofanzivno prema golu Viteza. Tražili su rani gol, a u devetoj minuti su imali veliku šansu da dođu do vodstvo. Dosuđen je penal nakon prekršaja na Čabraji, ovaj igrač je uzeo loptu, loše je šutirao i Ivan Tirić mu je odbranio penal. Domaći su u nastavku akcije postigli gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Imao je domaći tim tokom prvog poluvremena inicijativu na terenu. Vitez je međutim igrao hrabro i otvoreno i stvarali su probleme domaćem timu.

Međutim, usprkos dobrom ritmu igre, nakon prvih 45 minuta golova nije bilo (0:0).

Široki je i u nastavku bio bolji tim, a do zasluženog vodstva su došli u 61. minuti. Dosuđen je novi penal, ovog puta je odgovornost preuzeo Josip Ćorić, koji pogađa za prednost od 1:0.

Golu su prethodile dobre šanse Ćorića i Menala.

Do kraja meča još nekoliko pokušaja na obje strane. Međutim, ostalo je 1:0 za teška, ali vrijedna tri boda za Široki.