- VIJESTI-TopSLIDERukometSport

Pola sata norveške magije dovoljno za svjetski tron

Poluvrijeme za rukometne udžbenike

Francuskinje nestale u drugom poluvremenu

U Španiji je večeras završeno Svjetsko prvenstvo za rukometašice, a titulu prvakinja svijeta osvojile su reprezentativke Norveške.

U odličnom finalnom meču Norveška je sa savladala selekciju Francuske rezultatom 22:29.

Francuskinje su odigrale odlično prvo poluvrijeme i na odmor odlaze sa četiri gola prednosti rezultat je glasio 16:12.

U drugom poluvremenu jednostavno rukometna magija u režiji Norvežanki.

Norveška je za 12 minuta igre u drugom poluvremenu napravila seriju 4:11 i preokrenula rezultat u svoju korist, tako da je sredinom drugog poluvremena na semaforu bilo 20:23 za Norvešku.

Do kraja meča iskusne Norvežanke su sačuvale stečenu prednosti i dodale još jednu veliku medalju u svoju bogatu kolekciju.

Najefikasnija u redovima Norveške u finalnom duelu bila je Reistad sa šest golova, Mork je dodala pet, dok je kod Francuske raspucana bila Pineau sa četiri gola, ali ostale saigračice su zakazale pogotovo u drugom poluvremenu u kojem je Franucska postigla svega šest pogodaka.

U utakmici za treće mjesto Danska je savladala Španiju sa 35:28, a na ovom meču pravdu su dijelile bh. sudije, braća Konjičanin Dino i Amar, te i su i ovaj zadatak odradili odlično.

Ovome dodajmo da je delegat na finalnoj utakmici između Francuske i Norveške bila naša Arijana Jašarević Vojić tako da je ovo prvenstvo itekako značajno i za bh. rukomet.