Irci i Šveđani remizirali u premijernoj utakmici grupe E

U prvoj utakmici grupe E, Eura u Francuskoj Irska i Šveska su remizirale rezultatom 1:1.

Od početka duela Irci su pokazali veću želju i bili su puno opasniji. Prvu priliku su imali u desetoj minuti, ali nakon dobrog centaršuta Hoolahana, O'Shea kasni na loptu. Par minuta kasnije nova šansa, za Irce, ali udarac Bradya odlazi pored gola.

Sredinom poluvremena, Irci su imali najbolju priliku, međutim nakon sjajnog udarca Hendricka, lopta pogađa prečku. Šveđani nisu puno pokazali u prvom poluvremenu, a većinom su pokušavali dugim loptama na Ibrahimovića, koje nisu prolazile.

Pred kraj poluvremena Irska je imala još jednu sjajnu priliku preko Longa, no na odmor se odlazi sa 0:0.

Početkom nastavka, Irska kruniše bolju igru, a sjajan pogodak je postigao Hoolahan u 48. minuti. Nakon gola Iraca, Šveđani su imali dvije prilike preko Kallstroma no ostalo je 1:0. U 60. minuti, Švedska je imala najbolju šansu na utakmici, no udarac Ibrahimovića odlazi pored gola.

U 71. minuti nakon sjajne akcije Đveđana, Clark je zatresao svoju mrežu nakon centaršuta Ibrahmovića i rezultat je  na Saint Dennisu poravnat na 1:1. Dvije minute kasnije, Hendrcik u sjajnoj šansi no Issakson brani njegov udarac.

Do kraja duela nije bilo previše uzbuđenja i duel je okončan rezultatom 1:1.

Irska – Švedska 1:1 (Hoolahan 48’ /Clark (ag) 71’)

STADION: Saint-Denis  GLEDATELJA: 80.000 SUDIJA: Miodrag Mažić (Srbija) ŽUTI KARTONI: Mc Carhy, Whelan (Irska), Nillson-Lndelof (Švedska)

IRSKA: Randolph, Coleman, O'Shea, Clark, Brady, Hendrick, Whelan, McCarthy (McGeady 85’), Hoolahan (Keane 77’), Long, Walters (Mc Clean 64’)

ŠVEDSKA: Issakson, Nillson-Libndelof, Granyquist, Lustig (Johansson 45’), Olsson, Larsson, Lewicki (Ekdal 85’), Kallstrom, Forsberg (Guidetti 59’), Berg, Ibrahimović