Giaccherini i Pelle presudili Belgijancima u sjajnoj fudbalskoj predstavi

U derbiju današnjeg dana na Euru Italije je savladala Belgiju sa 2:0, u duelu grupe E, koji se igrao u Lyonu.

Utakmica je počela oprezno s obje strane, a prvi pokušaj bilježimo u desetoj minuti, kada je udarac Nainngolana zaustavio Buffon. Nakon toga igra se odvijla većinom na sredini terena, sa nekoliko poluprilika za oba tima.

Ipak u 31. minuti nakon sjajne asistencije De Rossija, Giacherini pogađa za vodstvo Italijana od 1:0. Dvije minute kasnije nova šansa za Azzure no Pelle se nije najbolje snašao. Pred kraj poluvremena, Belgijanci su imali dvije prilike. Prvo je šut De Bruynea blokiran, da bi tri minute nakon toga Lukaku loše uahvatio loptu iz dobre situacije i na odmor se otišlo vodstvom Italijana od 1:0.

U natavku duela Italijani su imali prvi priliku u 51. minuti, ali udarac Candreve blokira Verthongen. Minut kasnije sjajna šansa za Lukakua no šutira pored gola. U 54. minuti Pelle u novoj prilici za Azzure, no pogodka nije bilo. Deset minuta kasnije, De Bruyne je loše zahvatio loptu iz dobre situacije.

Igrala se 71. minuta kada je Hazard sjajno prošao odbranu Italije, ali njegov udrac je odbrana Azzura blokirala.

U 79. minuti blokiran je pokušaj Mertensa, d abi minut kasnije isti fudbaler šutirao, no odbrana Italije ponovo sigurna. Nakon centaršuta De Bruynea u 82. minuti Origi je loše putirao iz dobre situacije, ostalo je 1:0 za Azzure. Immobile je u 85. inuti sjajno šutirao no Courtois još bolje intervenisao, da bi minut kasnije golman Belgije zaustavio i pokušaj Parolla.

U zadnjoj minuti meča Pelle psotiže pogodak za konačnih 0:2 i veliku pobjedu Italije.

STADION: Lyon  GLEDATELJA: 59.180   SUDIJA: Mark Clatenburg (Engleska) ŽUTI KARTONI: Chiellini, Eder, Bonucci (Italija)

BELGIJA:Courtois, Alderwield, Vermalen, Nainngolan (Mertens 62’), Vertoghen, Witsel, Fellaini, Lukaku (Origi 72’), Hazard, Ciman (Carasco 76’)

ITALIJA:Buffon, Chielini, Darmian (De Sciglio 58’), Candreva, Pelle, Barzaglli, De Rossi, Eder (Immobile 75’), Parollo, Bonucci, Giacherini