Ostali sportoviSport

Bektaš osvojila bronzu na Evropskim univerzitetskim igrama

Bosanskohercegovačka karatašica, Mirnela Bektaš, predstavnica Univerziteta u Sarajevu, osvojila je treće mjesto na Evropskim univerzitetskim igrama, koje se održavaju u Zagrebu i Rijeci.

Bektaš je u kategoriji +68 kg u borbi za medalju pobijedila predstavnicu Španije rezultatom 5:4.

Univerzitet u Sarajevu je u karateu u tri dana takmičenja osvojio tri bronzane medalje, a prije Mirnese Bektaš odličja su usvojena u kategorijama borbe ekipno muškarci i kate ekipno muškarci.

Osvojeno je jedno peto mjesto u kategorijama žene kate ekipno, tri sedma mjesta u kategorijama žene borbe ekipno, Munir Šišić borbe muskarci -84 kg i Amina Adilović borbe zene -55 kg.

S ovim rezultatima Univerzitet u Sarajevu je takmičenje u karateu završio kao najuspješniji Univerzitet iz Bosne i Hercegovine, saopćeno je iz Univerzitetskog karate kluba Bosna.