IHF W. CUP 2013: Španjolska prvi finalist

Odigrana je prva polufinalna utakmica rukometnog Svjetskog prvenstva u Španjolskoj u kojoj su se sastali domaćin Španjolska i Slovenija, a u finale se plasirala Španjolska i očekuje drugog finalistu iz susreta Danska i Hrvatska.
Prvo poluvrijeme je glasilo 13:12 za Španjolsku. U nastavku susreta Španjolska je od 10. min do 18. min napravila 6:0 za 21:14, gdje se vidjelo da Slovenci neće moći sustići tu razliku. Do kraja susreta Slovenci su uspjeli smanjiti razliku na 4 pogotka za konačnih 26:22.
Najviše pogodaka za Sloveniju postigao je Gasper Marguc i to 7, dok je Goraz Skof imao 12 obrana, za Španjolsku postigao je 5 pogodaka Joan Canellas, a Sterbik je imao 10 obrana.

Španjolska – Slovenija 26:22 (13:12)

Španjolska: Arpad Sterbik (obrane 10), Daniel Sarmiento 2, Julen Aguinagalde 3, Jorge Maqueda 1, Alberto Entrerríos 1, Víctor Tomás 2, Valero Rivera 2, José Manuel Sierra, Joan Cañellas 5, Carlos Ruesga, Gedeón Guardiola 2, Antonio García Goal 2, Ángel Montoro 1, Viran Morros 3, Aitor Ariño 1 i Albert Rocas 1.

Slovenija: Nenad Bilbija 1, Gasper Marguc 7, Uros Zorman 1, Miha Zvizej Goal 2, Jure Dolenec 6, Luka Zvizej, Gorazd Skof (obrane 12), Primoz Prost (obrane 4), Sebastian Skube 1, Marko Bezjak, Peter Pucelj, Matej Gaber 1, Uros Bundalo Goal 1, Borut Mackovsek 1, Dragan Gajic, Vid Kavticnik i Jure Dobelsek 1.