Igman pobjedom u Gračanici nastavio pohod ka Premijer ligi BiH

Prva liga FBiH

Sedam utakmica 18. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrano je danas, a Igman je pobjedom protiv Bratstva zadržao prvo mjesto i nije dopustio priliku GOŠK-u da isto sutra preuzme u slučaju pobjede nad Orašjem.

Igman je na gostovanju kod Bratstva slavio sa 1:2. Ljuca je u 35. minuti postigao gol za prednost Konjičana, da bi Aletić u 69. vratio stvari na početak. Rezervista Jusufbašić je u 85. minuti pogodio za pobjedu Igmana i siguran ostanak na prvom mjestu.

Gradina i TOŠK su remizirali u Srebreniku (1:1). Šabić je doveo Gradinu u prednost u 27. minuti, a domaći su ostali sa igračem manje na početku drugog dijela kada je golman Kršić isključen. Delić je u 72. minuti poravnao, ali gosti iz Tešnja nisu imali snage za potpuni preokret i tako polako posustaju u borbi za Premijer ligu.

Travnik i Jedinstvo su podijelili bodove (1:1). Rano su viđena oba gola. Kadrić je pogodio za goste u sedmoj, a Hadžikadunić u 13. minuti za domaće. Za bihaćki klub su debitovali Argentinci. Od prve minute su igrali Esteche Barrios Nestor Fabian i Francisco Ladislao Ortega.