Hrvatska protiv Ukrajine 1:0

Reprezentacija Hrvatske večeras je na Maksimiru savladala Ukrajinu minimalno rezultatom 1:0.

U utakmici koja je konačno igrana pred punim tribinama izabranici Ante Čačića su potpuno zasluženo slavili protiv izabranika legendarnog Andrija Shevchenka i tako nastavili svoj niz nepobjedivosti u ovim kvalifikacijama.

Jedini gol na susretu djelo je Nikole Kalinića koji je u 38. minuti odlično pogodio sa vrha šesnaesterca za veliko slavlje kako na terenu, tako i na tribinama. Nakon ovog kola Hrvatska je i dalje vodeća u grupi I sa 13 bodova, dok je Island na drugom mjestu sa 10.

U istoj grupi Island je na Kosovu savladao domaću reprezentaciju rezultatom 2:1. Golove za Island postigao je Sigurdarson u 25. minuti i iz penala 10. minuta kasnije.

Gol za Kosovo postigao je Nuhiu u 53. minuti susreta.

Od ostalih utakmica izdvajamo pobjede Španije nad Izraelom, te siguran trijumf Makedonije u Lihtenštajnu.

Španija je na stadionu El Molinon slavila 4:1 protiv Izraela. Golove za Furiju postigli su Silva u 13. minuti. Vitolo je u finišu prvog poluvremena poviso na 2:0.

Costa je u 51. minuti postigao i treći gol za Španiju za tada ubjedljivih 3:0. Počasni gol za Izrael djelo je Refaelova u 76. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Isco u 88. minuti

U ovoj grupi Španija i Italija su vodeće selekcije sa po 13 bodova.

U okviru grupe D na Ernst Happel Stadionu u Beču domaća Austrija je minimalno savladala Moldaviju rezultatom 2:0. Strijelac prvog gola bio je Sabitzer u 75. minuti na asistenciju Arnautovića. Konačnih 2:0 postavio je Harnik u sudijskoj nadoknadi.

U ovoj grupi Srbija i Irska imaju po 11 bodova, dok Wales i Austrija imaju po 7.