Hrvatska i Španija u finalu Lige nacija

Hrvatska saznala protivnika u finalu

Španija je drugi finalist Lige nacija nakon što je poslije dramatičnog finiša pobijedila Italiju sa 2:1. Gol odluke u Enschedu postignut je u posljednjim minutama susreta.

Početak susreta je bio furiozan sa obje strane pošto su u prvih 15-ak minuta viđena dva gola, odnosno po jedan na obje strane.

Pino je u trećoj minuti iskoristio poigravanje Bonuccija te je matirao Donnarummu, dok je u 11. minuti Immobile stvari vratio na početak poslije pogođenog penala.

Do kraja prvog dijela Azzurri su bili bolji, poništen je i Frattesiju gol zbog ofsajda, ali se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu.

Nastavak je donio dosta prilika sa obje strane. Marotta se nije proslavio pred golom Italijana, dok je na drugoj strani na sjajan način Simon zaustavio Fratesija.

Pobjednik je odlučen u 88. minuti. Joselu je izbjegao ofsajd zamku poslije šuta Rodrija i uspio je poslati loptu u mrežu.

Četvrti sudija na ovom meču bio je Irfan Peljto. Najbolji bh. arbitar je autoritativno kontrolisao situaciju pored linije te bez obzira na određene proteste sve je držao pod kontrolom.

U nedjelju u 15 sati će za broncu igrati u Enschedeu Nizozemska i Italija, a u 20.45 sati u finalu u Rotterdamu Hrvatska i Španjolska.