Hrabri “Zmajevi” pretrpjeli minimalan poraz od Francuske

KVALIFIKACIJE ZA SP

Odličan otpor svjetskim prvacima

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu trećeg kola kvalifikacija za SP 2022. godine na Grbavici poražena od svjetskog prvaka Francuske s minimalnih 0:1.

Bila je to vrlo dobra partija našeg tima, koji je odlično parirao favoriziranom protivniku, no na kraju nije uspio doći do iznenađenja.

Prvi su zaprijetili gosti u 11. minuti. Kingsli Koman (Kingsley Coman) je šutirao, ali je lopta otišla dva-tri metra pored lijeve stative.

Ponovo je napadač Bajerna zaprijetio u 15. minuti, ali to je bio lagan plijen za našeg Ibrahima Šehića.

Prva šansa za “Zmajeve” u 24. minuti. Darko Todorović je dobro šutirao iz velike udaljenosti, ali je Igo Ljoris (Hugo Lloris) zaustavio njegov udarac.

Dvije minute kasnije najbolja prilika za naš tim. Miralem Pjanić je izveo korner, a najviši u skoku bio je Anel Ahmedhodžić, čiji udarac glavom uz pomoć prečke zaustavlja Ljoris.

Krenuli su Francuzi agresivno u drugom poluvremenu, a do gola su došli iz prve prave šanse u 61. minuti. Adrien Rabio (Rabiot) je ubacio s lijeve strane, a Antoan Grizman (Antoine Griezmann) glavom matirao Šehića.

Poslije tog gola svjetski prvaci su zagospodarili terenom, ali se naš tim nije predavao.U 73. minuti diskutabilna odluka glavnog sudije Danielea Orsata. Rabio je u šesnaestercu srušio Radeta Krunića, ali je Italijan procijenio da penala nije bilo.

“Zmajevi” su tako pretrpjeli prvi poraz. Trenutno su na učinku od dva boda, dok su se “Trikolori” drugom pobjedom učvrstili na prvoj poziciji sa sedam bodova.