Liverpool demonstrirao silu i pregazio Porto u gostim

Nogometaši Liverpoola su razbili Porto u gostima rezultatom 5:0 i već nakon prve utakmice su osigurali plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

U prvom poluvremenu obje ekipe su igrale otvoreno, ali vidjeli smo samo dva šuta u okvir gola. I to oba puta je Liverpool zaprijetio. I oba puta su postigli pogotke.

Najprije je u 26. minuti nakon konfuzije u odbrani Porta lopta došla do Manea koji šutira iskosa sa lijeve strane poprilično loše, ali golman Jose Sa koji je dobio prednost ispred Casillasa je katastrofalno reagovao i Redsi su poveli sa 1:0.

Samo tri minute kasnije Liverpool je poveo rezultatom 2:0. Milner je gađao sa 25 metara i pogodio je stativu, lopta se odbila do Salaha koji se poigrao sa golmanom Porta i poslao loptu u mrežu.

Liverpool je i iz trećeg napada na susretu postigao treći pogodak. Brz kontranapad u 53. minuti je povukao Salah i pronašao Firmina koji izlazi sam pred golmana domaćih, Jose Sa sjajno brani, ali se lopta odbija do Manea koji šalje loptu u praznu mrežu za 3:0.

Porto je nakon sat vremena igre uputio prvi šut u okvir gola gostiju. Marega je sa ivice kaznenog prostora šutirao, ali preslabo da se savlada Karius.

U 68. minuti Majeed je pokušao iz velike daljine, a Karius je opet bez problema uhvatio loptu.

Liverpool je potom još jednom izveo kontranapad, Milner je ubacio s lijeve strane a Firmino je rutinski pogodio za 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Mane svojim trećim pogotkom u 85. minuti susreta.

Uzvratni susret će biti odigran 6. marta na Anfieldu.