Španija direktno ide na SP

Španija je izborila direktno učešće na Svjetskom prvenstvu zahvaljujući pobjedi protiv Švedske. U Sevilli je završeno 1:0.

Utakmica na stadionu La Cartuja nije obilovala uzbuđenjima što je potpuno razočarenje obzirom na ulog koji je bio u pitanju.

Španci su sasvim očekivano bili ti koji su imali veći posjed i tražili su da ugroze protivnički gol, ali Olsen nije imao previše posla.

Gosti su bili rezervisni ali su uspjeli zaprijetiti prekog Fosberga u dva navrata. Po pobjednički gol su krenuli u finišu.

Priliku za igru u posljednjih 20-ak minuta je dobio i Ibrahimović. Šveđanin bh. korijena na kraju nije previše pomogao saigračima

Kada su se otvorili Šveđani su i primili gol. Olmo je u 86. minuti pogodio prečku, a odbijenu loptu je u gol pospremio Morata. Španija je tako direktno otišla na Mundijal.

Ipak, Ibra zasigurno nije rekao posljednju riječ u reprezentativnom fudbalu jer Šveđane kao drugoplasirane u grupi čeka baraž u martu te će 40-godišnjak imati priliku da zaigra na velikom takmičenju.

U drugom meču ove grupe viđeno je i veliko iznenađenje pošto je u susretu za prestiž Kosovo odigrao 1:1 na gostovanju kod Grčke. Heleni su vodili preko Masourasa, a za remi je pogodio Rrahmani.