Harry Kane spasio Engleze razočarenja na startu Mundijala!

Tunis imao remi do sudijske nadoknade

Nakon što je Belgija savladala Panamu, drugi susret Grupe G su na Volgograd Areni odigrale selekcije Tunisa i Engleske, a na kraju je ovaj duel završen teškom pobjedom Gordog Albiona rezultatom 2:1.

Reprezentacije Engleske je bila veliki favorit na Volgograd Areni, a Gordi Albion je furiozno ušao u susret u želji da što prije dođe do vodstva. Prvu priliku je propusio Jesse Lingard u 3. minuti susreta, da bi nakon velikog pritiska Engleza odbrana Tunisa kapitulirala u 11. minuti kada je Harry Kane došao do jedne odbijene lopte i pogodio za 1:0.

Nastavili su se napadi Engleza i nakon Kaneovog gola, ali onda Kyle Walker u 33. minuti pravi veliku glupost, bespotrebno udara protivničkog igrača u svom kaznenom prostoru i poklanja Tunisu pena.

Iako je Pickford bio blizu odbrane, Ferjani Sassi je u 35. minuti doveo Tunis do poravnanja. Nije to, međutim, obeshrabrilo Engleze koji su nastavili sa napadima, a veliku priliku za novo vodstvo su imali u 40. minuti preko Dela Allija, ali je jedan fudbaler Tunisa glavom izbio loptu sa gol linije.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:1, a onda drugo poluvrijeme donosi potpuno umrtvljenu Englesku koja nikako ne uspijeva ozbiljno zaprijetiti golu Tunisa.

Imali su Englezi posjed lopte, ali je njihova igra u drugom poluvremenu potpuno odgovarala Tunisu koji se sasvim očekivano opredijelio za čuvanje svog gola.

Gordi Albion nije uspio stvoriti ozbiljniju priliku u nastavku, bližio se kraj susreta i novo iznenađenje, ali onda Kane u 91. minuti spašava Engleze i nakon novog odbijanca postiže gol za konačnih 2:1.