GOŠK preživio gostovanje Veležu, Haskić tragičar “Rođenih”

PREMIJER LIGA BIH

Velež i GOŠK su podijelili bodove u 2. kolu Premijer lige bosne i Hercegovine odigravši meč bez golova (0:0).

“Rođeni” su imali odličnu priliku u sudijskoj nadoknadi da dođu do pobjede, ali Nermin Haskić nije iskoristio penal. Loše je šutirao napadač Veleža, a golman GOŠK-a Adnan Bobić to odbranio.

Velež je prvu priliku imao u 15. minuti kada je zaprijetio Adnan Džafić, no nije bilo velike opasnosti po gol GOŠK-a. Golman domaćih Osman Hadžikić spašavao je svoj klub u 29. minuti.

Nihad Šero ga je pokušao lobovati, ali je Hadžikić krajnjim naporom uspio spasiti svoj gol.

Odličnu šansu Velež je imao u 73. minuti. Nemanja Anđušić je petom proigrao Haskića koji iz povoljne pozicije šutira preko gola. I onda penal koji Haskić nije iskoristio.

Velež u narednom kolu gostuje Zrinjskom, a GOŠK će dočekati Zvijezdu 09.