Futsall, kvalifikacije za SP: Holandija savladala BiH sa 4:3

Futsall reprezentacija Bosne i Hercegovine ubilježila je poraz od Holandije sa 3:4 na startu kvalfikacija za Svjetsko prvenstvo. Pobjednik je bio riješen nakon prvog poluvremena, jer su Holandđani vodili sa 4:0.

Prvi gol za popularne lale bio je autogol našeg Dejana Pavlovića, dok je prednost udvostručio Zaid El Arabiti u 9. minuti. Mohamed Attaibi je u 14. minuti pogodio za 3:0, a dvije minute kasnije bilo je 4:0. Gol je postigao Ceyar.

Početak drugog dijela donio je buđenje naših igrača, a Tomo Bevanda je u 24. minuti smanjio na 4:1. U 29. minuti El Ghanouti pogađa vlastitu mrežu za 4:2, da bi minuti kasnije Ivan Matan pogodio za 4:3. No nakon toga naši hakleri nisu uspjeli da se vrate u meč i konačan rezultat glasio je 4:3 u korist Holandije. Danas naša reprezentacije od 17.30 sati igra protiv Španije.

Dvorana: Indoor Sportcentrum Eindhoven. Sudije: Saša Tomić (Hrvatska), Elchin Samadli (Azerbejdžan), Damir Radović (Srbija). Strijelci: 1:0 – Pavlović (7 ag), 2:0 – El Morabiti (9), 3:0 – Attaibi (14), 4:0 – Ceyar (16), 4:1 – Bevanda (24), 4:2 – El Ghaonuti (29ag), 4:3 – Matan (30). Žuti kartoni: El Ghaonuti, Bešlija (Holandija), Bevanda, Pavlović (BiH).