- VIJESTINogometSport

Fudbalerke SFK 2000 slavile protiv WFC Ramat Hasharona

Fudbalerke SFK 2000 slavile su danas na Otoci pobjedu protiv izraelske ekipe WFC Ramat Hasharona na otvaranju kvalifikacija za Ligu šampiona sa 1:0.Fudbalerke našeg predstavnika bolje su otvorile meč te su u prvih 15-ak minuta bile mnogo bolji protivnik na terenu, ali do gola nisu mogle. Do kraja prvog dijela igre su dva puta zaprijetile gošćama iz Izraela, ali oba puta bezuspješno. Prvo su gošće preživjele jedan pokušaj glavom koji je otišao pored lijeve stative, a potpom i udarac sa ruba šesnaesterca. Ipak, nagrada za bolju igru fudbalerkama SFK stigla je u drugom poluvremenu kada je Armisa Kuč pogodila za veliko slavlje domaćih navijača. Do kraja se rezultat nije mijenjao tre su fudbalerke SFK ostvarile veoma bitnu pobjedu.