Željezničar u odgođenom derbiju na Grbavici zasluženo savladao Sarajevo 2:1

Prva opasna situacija desila se pred golom Željezičara. Ahmetović je uposlio Hebibovića, ovaj prizemnim centaršutom tražio Velkoskog koji se u ključnom trenutku oklizuo te je prva prilika na meču otišla u nepovrat. Na drugoj strani Ubiparib je glavom šutirao nakon centaršuta Zeca, ali lopta odlazi preko gola Pavlovića.

U 13. minuti Željezničar je imao veliku priliku. Ubiparip je izašao sam pred Pavlovića nakon greške defanzivaca Sarajeva, ali nakon što je prošao golmana Bordo ekipe, njegov udarac je u posljednjem trenutku izblokiran, da bi nakon odbijene lopte Zakarićev udarac odbranio golman Sarajeva. Ahmetović je četiri minute nakon toga opasno zaprijetio Kjosevskom koji uz dosta problema brani njegov udarac.

Željezničar je u vodstvo stigao u 24. minuti. Ubiparib je sjajno uposlio Zakarića koji izlazi sam pred Pavlovića i mirno loptu šalje u gol za veliko slavlje domaćih navijača.

Četiri minute nakon vodstva Plavih, Velkoski je imao veliku priliku za Sarajevo, ali je iz izgledne pozicije promašio prazan gol. Zec je odmah imao priliku na drugoj strani, ali Pavlović je odbranio njegov udarac. Velkoski je imao još jednu priliku u 35. minuti, ali je njegov odličan udarac s distance zavšio pored gola i to je bila ujedno i posljednja prilika u prvih 45 minuta.

Već u desetoj sekundi drugog poluvremena Željezničar je imao priliku da poveća vodstvo, no udarac Ubiparipa odbranio je Pavlović. Veliku priliku u trećoj minuti drugog poluvremena imao je Zec, ali iz odlične situacije šutirao je malo pored gola Bordo ekipe.

Ekipa Admira Adžema u drugom poluvremenu bila je puno bolji protivnik od Sarajeva, a u prvih 20 minuta nastavka susreta Sarajevo gotovo da nije imalo niti jedan opasan napad. Novu veliku priliku Plavi su imali u 62. minuti kada nakon slobodnog udarca Zakarića Pavlović kratko odbija loptu, Zec šutira, ali Stanojević s gol-linije izbija loptu.

Nakon toga je uslijedio mirniji period igre, sve do 75. minute kada je Bogičević šutirao nakon centaršuta Blagojevića, ali lopta odlazi preko gola. To je samo bila uvertira za drugi pogodak Željezničara, a možda i najbolji pojedinac utakmice Zakarić sjajno je uposlio Ramovića koji u situaciji jedan na jedan s Pavlovićem šalje loptu pored nemoćnog golmana Sarajeva za vodstvo ekipe s Grbavice od 2:0.

Ipak, u 85. minuti Sarajevo se vratilo u igru. Hebibović je centrirao s desne strane strane, Blagojević loše reagovao na prvoj stativi, a na pravom mjestu bio je Rahmanović koji je smanjio vodstvo na 2:1.

Do kraja meča nije bilo pogodaka, te je Željezničar upisao sasvim zasluženu pobjedu.