Sloga šokirala Sarajevo i slavila na Koševu

Sarajevo je nakon velikog neuspjeha u Evropi doživjelo i katastrofu na otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na Koševu je bordo tim večeras dočekao dobojsku Slogu, koja je slavila sa 2:1. Junak gostiju bio je koruplentni napadač Dejan Vidić, koji je dva puta matirao Muhameda Šahinovića, prenosi SCsport.

Tako je ekipa koju je večeras vodio Mensur Dogan razočarala Horde zla na njihvom povratku na Sjever nakon okončanja bojkota.

Jako loš fudbal gledali smo na otvaranju utakmice, a iz prve prilike Sarajevo je postiglo gol.

Usamljeni Avramovski nakon centaršuta s desne strane glavom loptu spušta Oliveiri, a njemu nije bilo teško da je pospremi u mrežu za 1:0. Miloš Nikolić je samo posmatrao Makedonca kako asistira Brazilcu, iako je bio zadužen da ga prati.

U 25. minuti je Sloga mogla do poravnanja nakon sjajnog prodora Grabeža, ali on na kraju loptom u glavu pogađa Šahinovića kojem se dugo ukazivala pomoć.

Imao je nakon toga veliku šansu Varešanović. U situaciji jedan na jedan ga je zaustavio Šćekić, ali je naknadno signaliziran i ofsajd.

Do poravnanja Sloga stiže u 44. minuti. Izveli su gosti slobodan udarac, na centaršut je istrčao golman Šahinović i zaplivao u prazno, a nebranjenu mrežu trese robusni napadač gostiju Dejan Vidić.

Opasno je bilo pred golom Sarajeva na otvaranju drugog dijela, kada je jedan šut poslije prekida završio tik pored stative.

Prethodno je igru zbog povrede napustio Aničić.

U 58. minuti Duraković šutira, ali neprecizno, a nekoliko minuta poslije Šipovac trese stativu gola domaćih!

U 64. minuti nova gužva pred golom Sarajeva, ali nekako opasnost otklanja Mustafić.

Mnogo sreće je u sljedećem napadu imala Sloga. Kyeremeh je uputio rezantan centaršut, lopta se odbila od Oliveiru, ali na kraju završava malo pored stative.

Nakon toga Kyeremeh snažno šutira, ali lopta također ide pored gola.

U 70. minuti Sloga dolazi do potpunog preokreta. Nikola Dujaković je centrirao s desne strane, a Vidić fenomenalno skače i glavom šalje loptu u rašlje gola za 2:1!

U 77. minuti je Vrančić imao šansu iz slobodnjaka sa 20 metara, ali poslao je loptu pored gola.

Kasnije je rezervista Čataković glavon šutirao preko prečke.

Do kraja je ostalo 1:2 za Slogu.