Borac spektakularnim preokretom protiv Radnika došao do prve pobjede u sezoni

Banjalučani slavili sa 4:3

Fudbaleri Borca večeras su u sjajnoj utakmici na svom terenu pobijedili Radnik iz Bijeljine nakon preokreta sa 4:3 u okviru sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Večeras smo mogli u Banja Luci pratiti zaista nevjerovatnu utakmicu koja je počela šokantno za aktuelnog prvaka naše zemlje jer je Radnik već nakon tri minute igre vodio sa 2:0.

Gosti su do prednosti stigli već u drugoj minuti kada je Pantelić ubacio u kazneni prostor, a na pravom mjestu bio je Marković koji je pogodio za 1:0.

Već u narednom napadu novi šok za domaće. Ponovo je Pantelić asistirao za Markovića koji još jednom matira Pavlovića i bilo je to već 2:0 za goste iz Bijeljine.

Međutim, Borac je uspio u nastavku utakmice da se oporavi i dođe do preokreta. Domaći su na 1:2 smanjili u 21. minuti kada je Ćosić nakon sjajnog centaršuta glavom pogodio mrežu Radnika.

Borac je do izjednačenja stigao 11 minuta kasnije, a ovaj put u centru pažnje našao se Stojan Vranješ koji je matirao Aljkavnovića nakon velike smušenosti u odbrani Radnika.

Tri minuta kasnije sjajno je pokušao Vojinović, ali je golman Radnika bio siguran. Ipak, u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena Borac dolazi do potpunog preokreta.

Dujaković je odlično uposlio Zakarića koji se oslobodio svog čuvara i rutisnki pogodio za 3:2.

U drugom poluvremenu Borac je u potpunosti kontrolisao dešavanja na terenu i bilo je jasno da će Radnik teško da izbjegne poraz. Sve je bilo riješeno u 61. minuti kada je sudija svirao penal za domaće, a pogodak za 4:2 postigao je Vranješ.

Radnik je u sudijskoj nadoknadi uspio da postigne još jedan pogodak kada je Gajić uspio da savlada Pavlovića za konačnih 4:3. Za Borac ovo je bila prva pobjeda u novoj sezoni Premijer lige.