Fenomenalni Džumhur u finalu Challangera u Alphenu

Naš najbolji teniser, Damir Džumhur plasirao s u finale Challngera u Alphenu, pobjedivši u polufinalu Slovenca Grega Zemlju sa 2:0, po setovima (7:5, 7:6).

Za Džumhura će ovo biti treće Challanger finale ove sezone, nakon što je igrao finala Dominikanskoj Republici i Meksiku početkom kalendarske godine.

U današnjem meču, Slovenac je pružao vrlo dobar otpor, ali u prvom setu naš teniser pravi brejk kod rezultata 5:5 i prvi set osvaja u svoju korist sa 7:5. U drugom setu , Zemlja pravi brejk na početku , ali naš teniser kod rezultatat 2:4 uzvraća sa dva brejka i dolazi u priliku da servira za meč, ali borbeni Zemlja brejkom unosi još neizvjesnosti u duel i odlazi se u tie break drugog seta u kojem se bolje snalazi Džumhur za konačnih 2:0.

U finalu najboljeg bh. tenisera očekuje duel sa pobjednikom duela, Sjisling – Lamasine.

Ovom pobjedom Džumhur će popraviti svoj plasman na ATP listi i od naredne sedmice bit će plasiran na 89.poziciju na ATP listi, a u slučaju pobjede u finalu ostvario bi plasman na 81. mjesto liste najboljih tenisera svijeta.