RukometSport

Rukometaši Francuske se plasirali u polufinale Evropskog prvenstva pobjedom nad Austrijom

Reprezentacija Francuske prvi je učesnik polufinala Evropskog prvenstva u rukometu, a plasman u samu završnicu su Trikolori osigurali pobjedom nad Austrijom od 33:28.

Tako su Francuzi uspjeli prekinuti svoju krizu na prvenstvima Starog kontinenta jer su se finala domogli nakon šest godina posta.

Bolje je u meč ušla selekcija Austrije, koju s klupe predvodi Aleš Pajović, te je uglavnom vodila tokom prvih dvadesetak minuta igre, a onda u prednost dolazi Francuska (10:9).

Austrijanci su smogli snage da uzvrate i na odmor između dva poluvremena odu s prednošću od 16:15, ali u nastavku je uslijedio preokret favorizovanih Francuza.

Na pet minuta prije kraja Trikolori golom Karabatića stižu do velikih +4 (30:26) i tada je bilo jasno da je gotovo.

Završilo je rezultatom 33:28, a prva imena kod Francuske bili su Mem i Fabregas sa po 7 golova. Kod Austrije je Huteček bio prvi strijelac sa 6 golova, a po 5 su ih postigli Weber i Bilyk.

Francuska je osigurala plasman u polufinale sa 8 bodova na vrhu tabelegrupe 1, a za polufinale šanse ima i Austrija, koja je treća s 4 boda i u posljednjem kolu igra protiv Islanda.