Evropska liga: Shakhtar kao gost savladao Bragu, Villarreal slavio protiv Sparte

U velikom derbiju odigranom u okviru večerašnjih prvih četvrtfinalnih mečeva Evropske lige, ekipe Borussije Dortumund i Liverpoola odigrali su 1:1.

Puleni nekadašnjeg trenera Borussie (D), a sada šefa stručnog štaba Liverpoola Jürgena Kloppa poveli su u 37. minuti. Origi je, nakon dodavanja Milnera, šutirao sa 14 metara. Lopta se odbila od Piszczeksove noge, golman Weidenfeler bio je nemoćan i to je 0:1. Borussia je u 48. minuti uspjela da izjednači preko Hummelsa, koji je udarcem glavom po sredini gola pogodio za 1:1.

Athletic je na San Mames stadionu u Bilbau pružio borbenu igru protiv branitelja naslova Seville, ali je teško stvarao prilike pred golom gostiju u prvom poluvremena.

Nakon 45 minuta prvog susreta između Athletica i Seville na evropskoj sceni nije bilo golova. Takav ishod kao da je bio poziv za uzbunu za igrače Athletica koji su u drugo poluvrijeme ušli sa ambicijom da što prije postignu pogodak. Za to se pobrinuo najbolji strijelac domaćih Aduriz koji je domaće doveo u minimalno vodstvo pogotkom u 48. minuti.

Gosti su osam minuta kasnije uzvratili istom mjerom, a strijelac za 1:1 bio je Kolodziejczak. Sevilla je bila bolja i u završnici meča, što je krunisala i gostujućom pobjedom nakon što se u 84. minuti u listu strijelaca upisao Iborra, koji je a od 2:1.

Revanš-utakmice četvrtfinala Evropske lige igraju se 14. aprila.