Evropska liga: Povreda Kolašinca u pobjedi Arsenala protiv Milana

Ekipa Arsenala prekinula je katastrofalnu seriju rezultata pobjedom protiv Milana na San Siru u prvom meču osmine finala Evropske lige, a pobjede u susretima od 19 sati osigurale su ekipe Atletico Madrida, Lyona i Salzburga.

Milan je bolje otvorio meč, a u uvodnih pet minuta Rossoneri su imali nekoliko izglednih situacija pred golom Arsenala. Kada su se gosti iz Londona oslobodili pritiska, zaigrali su puno bolje, a takvu igru krunisali su vodstvom u 15. minuti. Ozil je dodao do Mkhitaryana, Armenac se driblingom oslobodio svog čuvara i pogodio za 1:0.

Topnici su nakon toga preuzeli kontrolu nad utakmicom, a do drugog pogotka mogli su u 42. minuti kada Donnarumma brani udarac Chambersa i u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Mkhitaryan pogodio prečku. Ipak, u posljednjim sekundama prvog poluvremena, tačnije u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, Ozil je dodao do Ramseyja, a Velšanin lagano prolazi golmana Milana i pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu, Milan je pokušavao smanjiti prednost i osigurati koliko-toliko zanimljiviji revanš na Emiratesu, ali se Arsenal odlično branio.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac počeo je meč od prve minute, ali je igru zbog povrede napustio u 62. minuti. On je teren napustio s bolnom grimasom na licu, a s obzirom da Zmajeve očekuju dva prijateljska susreta protiv Bugarske i Senegala, povreda lijevog beka bi svakako bila neočekivan problem za selektora Prosinečkog.

Ekipa Atletico Madrida slavila je na Wanda Metropolitanu protiv Lokomotiva iz Moskve, a konačni rezultat glasio je 3:0 za Jorgandžije.

Domaći tim u vodstvo je stigao u 22. minuti, a sjajan pogodak za vodstvo ekipe Diega Simeonea postigao je Saul Niguez. Veznjak Atletico Madrida namjestio se na nekih 25 metara i preciznim udarcem pogodio desni gornji ugao golmana Guilhermea za 1:0.

Pitanje pobjednika ovog meča i miran uzvratni meč u Rusiji osigurao je Diego Costa u 47. minuti pogotkom za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Koke u 90. minuti susreta.

Salzburg je kao gost slavio na Signal Iduna Parku u Dortmundu protiv domaće Borussije, a ekipa iz Austrije slavila je rezultatom 2:1.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda za samo 11 minuta u drugom poluvremenu gosti su poveli sa 2:0. Oba pogotka za Salzburg postigao je Berisha, prvi iz penala u 49. minuti, a drugi na asistenciju Lainera u 56. minuti susreta.

Dortmund je odmah krenuo po pogodak, a u tome su uspjeli u 62. minuti kada Schurrle pogađa za 2:1, a do kraja meča Milioneri su napravili tek jednu priliku preko Sokratisa u 80. minuti koja nije pretvorena u pogodak.

U posljednjem meču Lyon je slavio na gostovanju kod CSKA u Moskvi. Lavovi su do pobjede stigli u drugom poluvremenu, a ključni trenutak desio se u 68. minuti kada Marcelo postiže pobjedonosni pogodak.