Evropska liga: Lazio bez Lulića remizirao s Dinamom

Širom Evrope odigrana su preostala četiri susreta osmine finala Evropske lige, a pobjede u prvim mečevima ostvarile su ekipe Sportinga, Leipziga i Marseillea, dok je Lazio remizirao s Dinamom iz Kijeva.
Ekipa Lazija ostala je bez pobjede protiv Dinama iz Kijeva, a meč na rimskom Olimpicu završen je rezultatom 2:2. Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda početkom drugog poluvremena gosti dolaze u vodstvo. Strijelac je bio Tsygankov.

Samo dvije minute trebale su domaćoj ekipi da poravna rezultat preko Immobilea, a u 62. minuti Lazio je preko Andersona u potpunosti preokrenuo rezultat.

Domaći su nastavili s napadima prema golu Dinama, a onda u 79. minuti Moraes postiže sjajan pogodak za poravnanje i, ispostavit će se na kraju, konačnih 2:2.

Lazio je u 95. minuti imao i priliku za pobjedu, ali je Immobile pogodio stativu. Bh. nogometaš Senad Lulić nije igrao ovaj meč.

Ekipa Leipziga savladala je Zenit u prvom meču osmine finala Evropske lige, a njemački klub je na Red Bull Areni slavio rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a onda je 56. minuti Bruma dovodi domaće u vodstvo. Leipzig je nastavio s napadima prema golu Zenita, a onda sjajni Timo Werner u 77. minuti postiže novi pogodak i tako svojoj ekipi donosi veliku prednost.

Ipak, gosti se nisu predavali, pa su preko Criscita u 86. minuti smanjili rezultat te su osigurali i više nego dobar rezultat pred revanš koji se igra sljedeće sedmice.

Domaću pobjedu u prvom meču upisao je i Marseille koji je na Velodromeu savladao španski Athletic Bilbao rezultatom 3:1. Domaći su već u prvoj minuti preko Ocamposa stigli u vodstvo, da bi u 14. minuti Dimitri Payet postigao pogodak za 2:0.

Kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, sudija Sousa pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator za smanjenje vodstva bio je Aduriz u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Ipak, u drugom poluvremenu Marseille je nastavio s dobrom igrom, a treći pogodak za domaću ekipu postigao je Ocampos.

Sporting je na domaćem terenu upisao sigurnu pobjedu protiv češkog Plzena. Ekipa koja je izbacila Partizan iz 1/16 finala nije ozbiljnije zaprijetila u prvom poluvremenu, a nakon nekoliko propuštenih prilika, Portugalci su stigli u vodstvo.

Strijelac pogotka u prvoj minuti sudijske nadoknade bio je Montero, a isti igrač je u četvrtoj minuti drugog poluvremena postigao svoj drugi gol za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:0 za Sporting.