Evropska liga: Hajduk poražen u Češkoj, pobjede Ajaxa i Sparte

U terminu od 19 sati odigrano je sedam utakmica play-offa Evropske lige, a na teren je izašao i reprezentativac Bosne i Hercegovine, Tino Sven-Sušić sa svojim Hajdukom, te potencijalni Zmaj, Dario Dumić, sa Brondbyjem.

Iako je u posljednje vrijeme bio standardan i pružao dobre partije Thomas Frank je Dumića ostavio na klupi za večerašnji susret protiv PAOK-a, a danski klub veoma brzo je primio dva pogotka. Mak je pogodio u 17. minuti za PAOK, a Pelkas u 36.

Trener Brondbyja uveo je u 42. minuti potencijalnog reprezentativca Bosne i Hercegovine u igru. Na početku drugog poluvremena iz diskutabilne situacije PAOK je postigao i treći pogodak, a zatim je Mak pogađao u 80. i 82. minuti.

Dumić je u drugom poluvremenu imao je i jedan veoma dobar prodor i na kraju je zaustavljen prekršajem. Nakon jednog konera ostao je u šesnaestercu domaćih i imao veliku šansu, kada je glavom šutirao malo pored gola.

U zapisniku večerašnje utakmice nije bilo Gojka Cimirota, koji je nedavno za rekordnu odštetu prešao iz Sarajeva u PAOK.

Na početku utakmice između Libereca i Hajduka bilo je prilika na obje strane, a u 34. minuti reprezentativac BiH, Sušić, sa 30-ak metara pogodio je prečku. U drugom dijelu utakmice nije bilo mnogo prilika, a u 79. minuti Pokorny je pogodio za pobjedu Slovana od 1:0.

Standard, koji je izbacio našeg predstavnika Željezničar, iz trećeg pretkola, večeras je poražen u Norveškoj protiv Moldea. Norvežani su slavili golovima Hoilanda i Elyounoussija u 24. i 28. minuti.

I ranije su odigrane neke utakmice u teminu od 18 sati, a Gabala našeg Ermina Zeca odigrala je bez golova na domaćem terenu protiv Panathinaikosa. Bosanskohercegovački napadač iz igre je izašao u 58. minuti.