RukometSport

EP u rukometu: Hrvatska napravila čudo i izborila polufinale

Reprezentacija Hrvatske je večeras napravila čudo kakvo rukomet ne pamti. U susretu sa Poljskom, Kaubojima je trebala pobjeda od 11 golova razlike protiv superjake selekcije domaćina. Na veliko iznenađenje, Hrvatska je slavila sa 37:23 i tako se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva.

Hrvati su odlično otvorili utakmicu i već na startu povei sa 3:0 nakon čega su imali nekoliko prilika da odu do veće prednosti, ali u tome nisu uspjeli. Ipak, u 12. minuti preko Marića, Hrvati prvi put dolaze do plus četiri, 5:1.

U 23. minuti utakmice Štrlek je siguran za plus pet Hrvata, 11:6 koliko je bilo i na poluvremenu, 15:10. U nastavku potpuni raspad Poljaka što koriste hrvatska krila i u 47. minuti susreta dolaze do maksimalnih plus 17, 30:13.

Potom Poljaci prave seriju od 5:0 i unose dodatnu dozu uzbuđenja u susret, ali ipak do potpunog preokreta nisu mogli, te su se Hrvati plasirali u polufinale gdje ih čeka Španija.

Hrvate je do pobjede vodio fenomenalni Manuel Štrlek koji je postigao 11 pogodaka iz isto toliko pokušaja, Marino Marić je dodao sedam dok je Horvat postigao pet golova.