Englezi ‘vratili’ Panamu nazad u Centralnu Ameriku

Ponovo na fabričkim postavkama

Gordi Albion je danas pokazao svu moć na jadnoj maloj Panami jer ju je u okviru 2. kola Svjetskog prvenstva razmontirao sa 6:1 i eliminisao sa turnira.

Panamci su jedva na jedvite jade stigli u Rusiju pravim malim čudom u posljednjem kolu kvalifikacija, a da su na Mundijalu jedna od najslabijih reprezentacija potvrdili su danas protiv Engleske koja je djelovala zaista impresivno.

Ekipa selektora Garetha Southgatea izgledala je baš moćno, posebno u napadu gdje je briljirao Harry Kane, baš kao i u prvom kolu. Danas je napadač Tottenhama postigao hat-trick i postao je prvi strijelac turnira.

Sve je počelo u 8. minuti kada je Stones nakon kornera Trippiera ostao sam i pogodio glavom za vodstvo svoje reprezentacije. Samo 15-ak minuta kasnije, glavni sudac je dosudio penal za Engleze, a siguran sa bijele tačne bio je Harry Kane za povećanje prednosti. Do kraja prvog dijela pogađali su Jese Lingard, Stones i Kanea sa penala i bilo je 5:0.

U drugom dijelu susreta Englezi su malo digli nogu sa gasa, pa su postili još samo jedan gol i to ponovo preko Kanea u 62. minuti. Do kraja susreta Panamci su postigli počasni zgoditak preko Baloyja za konačnih 6:1. Inače, to je bio prvi gol za Panamu na Svjetskim prvenstvima.

Engleska sada ima maksimalnih šest bodova i u posljednjem kolu protiv Belgije će odlučivati o prvom mjestu u grupi, dok je Panama posljednja bez bodova i sa gol razlikom 1:9.