Engleska u delirijumu: Sterling i Kane poslali Nijemce kući!

Gordi Albion u četvrtfinalu EURO-a

Sedmi duel osmine finala EURO-a, bio je ujedno i klasik evropskog i svjetskog reprezentativnog fudbala.

Snage su u Londonu na kultnom staidonu Wembley odmjerili Engleska i Njemačka, a na kraju su slavili Englezi sa 2:0.

Prvu priliku bilježimo u devetoj minuti. Slobodan udarac za Njemačku iz dobre pozicije, Havertz je šutirao, ali odbrana Engleske blokira njegov pokušaj.

Englezi uzvraćaju u 17. minuti na sceni su bili Sterling i Neuer. Sterling je sjajno šutirao, a Neuer još boljom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U 25. minuti prijete Nijemci preko Wernera, zatim i Mullera, ostalo je 0:0.

Igrala se 32. minuta, Englezi su izveli prekid u skoku je bio Maguire, ali nakon udarca glavom lopta odlazi preko njemačkog gola.

Muller u dobroj situaciji u 38. minuti, odbrana Engleske na visini zadatka, da bi u 42. minuti Englezi propustili veliku priliku preko Kanea, Hummels je reagovao u posljednji trenutak i na odmor se odlazi sa 0:0.

Drugo poluvrijeme počinje sjajnim udarcem Havertza u 48. minuti, međutim Pickford fenomenalno brani. U 56. minuti napad Engleske preko Sake, bez promjene rezultata.

Wembley je eksplodirao u 74. minuti kada je Sterling nakon lijepe akcije doveo Engleze u vodstvo od 1:0.

Muller u 81. minuti propušta veliku šansu za Njemačku nakon odlične asistencije Havertza.

Kazna stiže šest minuta kasnije kada Kane pogađa za konačnih 2:0 i plasman Engleske u četvrtinu finala EURO-a.

Englezi će u četvrtini finala u Rimu igrati sa boljim iz meča Švedska – Ukrajina, koji je na rasporedu večeras sa početkom u 21 sat.

ENGLESKA – NJEMAČKA 2:0 (Sterling 74’, Kane 86’)