Poraz BiH od Gruzije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na Bilinom polju u prijateljskom susretu od selekcije Gruzije rezultatom 1:0.

Iako su mečevi protiv Gruzije i Luksemburga zakazani kako bi se selektor Ivylo Petev barem malo izvukao i zabilježio barem neki pozitivan rezultat, večerašnje izdanje bh. tima na Bilinom polju ponovo je bilo katastrofalno i bh. tim definitvno nije nivo ni Gruzije u ovom trenutku.

Nije zbog toga nikakvo čudo što su tribine zeničkog stadiona večeras bile gotovo potpuno prazne uz prisustvo oko 2.000 gledalaca koji su na kraju zasluženo izviždali umišljene zvijezde koje očigledno smatraju da je dovoljno samo izaći na teren i pobijediti protivnika.

BiH je imala dobro otvaranje meča. Ofanzivno je krenuo bh. tim, a dobru šansu je na otvaranju imao Adnan Kovačević koji je nakon kornera uzdrmao okvir protivničkog gola.

Zatim Gruzija preuzima loptu na svoju stranu. Bh. tim je imao dosta izgubljenih lopti na sredini terena i nije bilo pravih lopti za napadački duo Džeko-Demirović.

Ipak, Demirović je lagano mogao doći do pogotka u prvom dijelu. Iskoristio je grešku odbrane, krenuo je sam na golmana, ali je odlučio da ga lobuje što mu nije prošlo za rukom i lopta odlazi pored gola.

Još nekoliko pokušaja bilo je do kraja prvog dijela, ali mreže su mirovale i na odmor se otišlo bez golova.

Edin Džeko je u 49. minuti uspio zatresti mrežu Gruzije, ali je pogodak poništen zbog nepostojećeg ofsajda. Uslijedila je kontra na drugoj strani koju završava Budu Zivzivadze za prednost gostiju od 1:0.

Loria je nedugo potom dobro skinuo udarac Gojaka, da bi novu veliku šansu gosti imali u 72. minuti kada pogađaju prečku preko Kvaratshkelije.

Dvije minute kasnije zvižducima praćeni reprezentativci BiH konačno prave jednu akciju koja je imala smisla. Stevanović izlazi sam pred Loriju, ovaj mu brani.

Nije bh. selekcija do kraja uspjela napraviti ništa. Pokušali su izvući barem remi, ali nisu uspjeli i Gruzija je zasluženo stigla do trijumfa na sablasnom Bilinom polju.

Ivaylo Petev je pokazao da je nije čovjek za velike stvari na klupi reprezentacije Bosne i Hercegovine. Definitvno je najslabija karika u selekciji, ali nije kasno da krenemo ispočetka u narednim izazovima koji slijede nacionalnom timu.