-TopSLIDEOstali sportoviSportVisoko

Elvedina Muzaferija osvojila bodove u drugom superveleslalomu u St. Antonu, Lara Gut-Behrami slavila

Ponovo teški vremenski uslovi

Pobjednica drugog superveleslaloma u austrijskom St. Antonu je Švicarka Lara Gut-Behrami iza koje su se smjestile tri Italijanke, dok je bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila bodove osvojivši 28. mjesto.

Organizatori u St. Antonu su bili prisiljeni da skrate raspored takmičenja zbog loših vremenskih uslova.

Slično kao i u subotu, i u nedjelju je pobjednička etapa bila švicarsko-italijanska, s tim da je ovoga puta najveći osmijeh imala Švicarka Lara Gut-Behrami, koja je u cilj stigla s vremenom 1:17.26.

Najbliža njoj bila je subotnja pobjednika Federica Brignone koja je drugim mjestom preuzela vodstvo u ukupnom poretku discipline. Ona je za pobjednicom imala 15 stotinki zaostatka.

Njena sunarodnjakinja Marta Bassino zadržala se na stazi četiri stotinke duže i tako zaokružila prva tri. Još jedna Italijanka, Elena Curtoni, završila je odmah ispod postolja.

Brignone sada ima 209 bodova u ukupnom zbiru superveleslaloma, druga je Gut-Behrami sa 192, a treća Curtoni (190).

Naša Elvedina Muzaferija završila je na 28. mjestu sa pet sekundi i 95 stotinke zaostatka za Švicarkom, a na kraju je osvojila tri boda.

Podsjetimo da je najbolja bh. skijašica bila jučer među 16 skijašica koje nisu uspjele da završe utrku.

Inače, 18 skijašica je odustalo od današnje utrke, dok ih šest nije startalo zbog loših vremenskih uslova.