Ostali sportoviSportVisoko

Elvedina Muzaferija bez plasmana u veleslalomu na YOG-u

Bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija nije završila utrku veleslaoma na Zimskim olimpijskim igrama mladih (YOG) u Lillehammeru. Muzaferija je nakon prve vožnje zauzimala 23. mjesto, ali nije uspjela završiti drugu vožnju.

Pobijedila je Švicarka Melanie Meillard, ispred Njemice Katrin Hirtl-Stanggassinger i sunarodnjakinje Aline Danioth. Ovo je bio treći nastup bh. skijašice u Lillehammeru, a najbolji rezultat ostvarila je u kombinaciji osvajanjem 16. mjesta. U superveleslalomu bila je 25.

Njen naredni nastup očekuje se 18. februara, kada će nastupiti u svojoj najjačoj disciplini – slalomu.

Petog dana YOG-a na borilište je izašlo i dvoje bh. skijaša-trkača, koji su nastupili u kvalifikacijama discipline sprint – klasični stil. Miloš Čolić osvojio je 46. mjesto u konkurenciji 48 takmičara, dok je Katarina Bogdanović osvojila posljednje, 40. mjesto.