Ostali sportoviSport

Nakon velike borbe Džumhur skinuo skalp poznatom španskom teniseru

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur savladao je na startu ATP turnira u Umagu favorizivanog Španca i petog nositelja turnira Nicolasa Almagra sa 2:1 u setovima (6:2, 5:7, 7:5).

Damir je odigrao briljantan prvi set u kojem je potpuno nadigrao Almagra i riješio ga je u svoju korsit sa 6:2, dok je u drugom setu viđena velika borba u kojoj su oba tenisera uspješno držala svoj servis sve do 12. gema kada je Almagro napravio break za 5:7 i poravanje na 1:1 u setovima.

Našeg tenisera nije ni to pokolebalo pa je marljivo nastavio skupljati poene i u trećem setu čekajući priliku za break, koju je konačno dočekao pri rezultatu 3:3 kada je oduzeo Almagru servis. Ipak, Almagro je ekspresno poravnao i napravio rebreak za 4:4. Kada se možda činilo da će Džumhur potpuno pasti ponovo je uspio da pri rezultatu 5:5 napravi break, a potom je sigurno servirao za 7:5 i veliku pobjedu.

Džumhur će u 1/8 finala odmjetiti snage sa Italijanom Thomasom Fabbianom koji je 111. igrač na ATP listi.