Edin Džeko oborio lični rekord

Kapiten BiH bio je dvostruki strijelac u pobjedi Rome nad Milanom sa 4:1 i sa 37 golova u svim takmičenjima ove sezone nadmašio domet iz Wolfsburga

Edin Džeko nastavio je briljirati u dresu Rome postigavši dva gola i upisavši asistenciju u pobjedi rimske ekipe nad Milanom sa 4:1 na gostovanju u derbiju 35. kola Serije A.

Na dodavanje Salaha u osmoj minuti kapiten BiH je izvanrednim šutem sa 15 metara pogodio gornji lijevi ugao gola Milana za 1:0. U 17. minuti Perotti je šutirao sa 25 metara, a golman domaćina Donnarumma odbio loptu u stativu.

Rimski tim nastavio je dominaciju i povećao prednost u 28. minuti, kada je Džeko sjajnim udarcem glavom postigao 27. gol u Seriji A ove sezone i učvrstio vodstvo na listi strijelaca ispred Belottija (Torino) sa dva pogotka manje. Džeko je postigao 37 golova u svim takmičenjima ove sezone, čime je nadmašio dosadašnji lični golgeterski rekord iz sezone 2008/2009. u dresu Wolfsburga, u kojem je bio strijelac 36 puta.
Domaćin je smanjio u 76. minuti preko Marija Pašalića, koji je glavom sa tri metra pogodio mrežu. Samo dvije minute kasnije Džeko (odigrao 84 minute) je asistirao za Stephana El Shaarawyja, a ovaj je dao lijep gol za 3:1. Konačan rezultat postavio je Daniele De Rossi iz penala u 87. minuti za 25. trijumf vučice, koja se vratila na drugo mjesto, a prethodno je fudbaler Milana Gabriel Paletta isključen jer je skrivio jedanaesterac.