Lana Pudar ostala bez finala u Berlinu – 50 metara delfin i 200 metara slobodno

Lana Pudar, najbolja bh. plivačica, nije se uspjela plasirati u finale discipline 50 metara delfin na Svjetskom kupu u Berlinu.

Mostarka je osvojila četvru poziciju u svojoj kvalifikacionoj utrci sa vremenom 27.37.

U ukupnom plasmanu osvojila je 13. mjesto što je svakako dobar rezulatat, posebno kada se zna da u Berlinu nastupaju gotovo sve najbolje plivačice današnjice.

Potvrđuju to i rezultati. Tako je legendarna Sarah Sjoestroem (Švedska – 25.69) ostvarila drugo vrijeme kvalifikacija.

Najbolje vrijeme imala je Yufei Zhang (Kina – 25.44). Osim njih dvije u finalu će nastupiti još: Torr Huske (SAD – 26.01), Angelina Kohler (Njemačka – 26.07), Cate Campbell (Australija – 26.26), Maaike De Waard (Nizozemska – 26.29), Alexandria Perkins (Australija – 26.34) i Beata Nelson (SAD – 26.37).

Lana Pudar je sinoć osvojila bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin, a sutra će nastupiti u kvalifikacijama na 100 metara delfin.

U disciplini slobodnim stilom na 200 metara nije uspjela proći u finale te je zauzela 35. mjesto, što nije iznenađenje jer se ne radi o “njenoj” disciplini.