Džeko i Krunić upisali poraze, debakl Bešiktaša u Dortmundu

LIGA PRVAKA

Plasman u osminu finala obezbjedile su ekipe Reala, Mančester sitija, PSG-a, Liverpula, Atletika, Ajaksa, Sportinga i Intera

Šest preostalih utakmica posljednjeg 6. kola grupne faze Lige prvaka u grupama B, C i D odigrano je večeras širom Evrope.

Plasman u osminu finala obezbjedile su ekipe Real Madrida, Mančester sitija, PSG-a, Liverpula, Atletika, Ajaksa, Sportinga i Intera.

Edin Džeko je sa Interom gostovao Real Madridu te igrao utakmicu za prvo mjesto u grupi, jer oba tima ranije su izborila plasman u osminu finala.

Real je na kraju slavio s 2:0 golovima Tonija Krosa (Kroos) i Marka Asensija (Marco Asensio). Naš napadač igru je napustio pola sata prije kraja.

Krunićev Milan trebao je pobjedu protiv starog evropskog rivala Liverpula.

Poveli su “Rosoneri” preko Tomorija u 29. minuti, da bi nekoliko minuta kasnije poravnao Salah na 1:1. Ipak, “Redsi” stižu do pobjede preko Origija u 55. minuti meča. Krunić je igrao do 83. minute kada ga je zamijenio Bakajoko (Bakyoko).

Težak poraz doživjela je ekipa Bešiktaša kod Borusije gdje je poražena s čak 5:0. Pjanić zbog povrede nije bio u konkurenciji za ovaj meč.