Mbappe i Messi imali svoju noć, RB Leipzig nastavlja evropski put

Grupa A – Liga prvaka

Okončano je takmičenje u grupi A za ovu sezonu Lige prvaka.

U večerašnjim duelima trijumfe su ostvarili domaće ekipe.

PSG je bio ubjedljiv protiv Club Bruggea i slavio sa 4:1. Po dva gola za Parižane postigli su Mbappe (2’, 7’) i Messi (38’, 76’ penal).

Za goste i Belgije strijelac je bio Rits u 68. minuti meča.

Zanimljiv meč odigrali su RB Leipzig i Manchester City, a domaćini su slavili sa 2:1. Poveo je RB sa 1:0 golom Szoboszlaija u 24 minuti, a na 2:0 povisio je Silva u 71. minuti. Gol za goste dao je Mahrez, a igrala se 77. minuta.

Manchester City je pobjednik grupe sa 12 osvojenih bodova, PSG je drugi sa 11 i ove dvije ekipe idu u nokaut fazu Lige Prvaka. RB Leipzig je završio kao trećeplasirani i svoj put će nastaviti u šesnaestni finala Evropa lige, dok je Club Brugee završio na posljednjem mjestu sa četiri boda i za njih je evropska avantura ove sezone završena.