Evropska liga: Liverpool u šesnaestini finala, Fenerbahce slavio u Norveškoj

Večeras je širom Evrope odigrano preostalih osam mečeva petog kola Evropske lige.

Liverpool je Anfieldu savladao Bordeaux sa 2:1 golovima Milnera i Bentekea. Redsi su osigurali prolaz u šesnaestinu finala zahvaljujući ovoj pobjedi.

U derbiju grupe E Villareal je savladao Rapid sa 1:0

Fenerbahce je ostvario vrijednu gostujuću pobjedu protiv Moldea, dok je Legia iz Varšave na svom terenu savladala Mitdylland sa 1:0. Stojan Vranješ je odigrao cijeli meč za poljski tim.

U remiju Gabale protiv PAOK-a 90 minuta je upisao Emir Zec, dok Gojko Cimirot nije ulazio u igru za tim iz Soluna.

Villareal – Rapid Beč 1:0

Ekipa Partizana je pobjedila u gostima AZ Alkmaar sa 1:2. Strijelac za domaćine je bio Dos Santos u 49. minuti, dok je Omaru pogodio za Beograđne u 65. minuti susreta.

Pobjedu Partianu je donio Andrija Živković u 89. minuti duela. U dresu Partizana cijeli meč je odigrao bivši fudbaler Borca, Aleskandar Subić.

Krasnodar iznenadio Dortmund

Ruski predstavnik pobijedio je rezultatom 1:0 na domaćem terenu. Strijelac za ruskog predstavnika bio je Mamaev već u drugoj minuti.

Rubin Kazan je savladao Siono rezultatom 2:0. Drugi ruski predstavnik slavio je golovima Georgijeva i Devića. Sion je na ovaj način i dalje lider grupe sa osam bodova.

Dinamo iz Minska savladao je Viktoriju Plzen sa 1:0. Jedini pogodak u samom finišu postigao je Adamović. I jedan i drugi tim izgubili su šanse za prolazak dalje.