Duljević i Ahmetović srušili prvaka na Koševu

U derbiju 2. kola BHT Premijer lige Sarajevo je na Koševu sa 2:0 savladalo Zrinjski.

Prvi su zaprijetili gosti u četvrtoj minuti utakmice, ali je šut Todorovića sa velike udaljenosti završio preko gola Adilovića. Pet minuta poslije velika šansa za Sarajevo. Almir Bekić je ubacio loptu u šesnaesterac, njegov prezimenjak Amer spustio loptu na volej Sariću, ali Kozić fantastično brani.

Svega minut poslije moglo je biti opasno pred golom Sarajeva. Tomić prošao po desnoj strani, te pokušao uposliti Bilbiju, ali je Balić dobro reagovao. U 13. minuti utakmice pokušao je Nemanja Bilbija sa distance, ali ni njegov udarac nije zabrinuo golmana Bordo kluba Adilovića.

Sarajevo je došlo do vodstva u 25. minuti utakmice eurogolom bh. reprezentativca Harisa Duljevića koji je mrežu Kozića pogodio sa preko 25 metara. Potom je Stojkić pogodio stativu u 32. minuti, ali je signaliziran ofsajd. Posljednju šansu u prvom dijelu smo vidjeli u 44. minuti kada je Bilbija sjajnim šutem sa preko 30 metara, ali je Adilović odbio loptu u korner.

Na samom startu drugog dijela prijeti Ahmetović, ali Kozić brani da bi već u sljedećem napadu Todorović izašao sam na Adilovića, ali je šutirao pored gola. U 50. minuti utakmice Mešanovićev pokušaj je zaustavio golman Sarajeva da bi u 70. minuti poslije centaršuta Rustemovića, Novaković zakasnio na loptu.

Sarajevo je udvostručilo prednost u 77. minuti utakmice. Nermin Crnkić je napravio dar-mar, a potom uposlio Mersudina Ahmetovića kojemu nije bilo teško matirati golmana gostiju. Do kraja je ostalo 2:0, te je Sarajevo slavilo prvu pobjedu ove sezone.

FK Sarajevo-HŠK Zrinjski 2:0 (1:0) (Duljević 25’, Ahmetović 77’)