Čelik savladao Radnik u gostima sa 3:2

Fudbaleri Radnika poraženi su u drugom kolu BHT PL BiHod zeničkog Čelika, bilo je 2:3 u utakmici u kojoj smo vidjeli dva jedanaesterca, te jedan crveni karton.

Radnik je poveo već u desetoj minuti utakmice kada je Srećković sjajno uposlio Obradovića koji fantastičnim šutem matira Bukvića za vodstvo domaćih. Šest minuta poslije bilježimo pokušaj Marina Popovića koji odlazi preko gola Lučića.

U 24. minuti utakmice je viđen za mnoge najvažniji detalj meča kada je defanzivac Radnika, Čelebić dobio crveni karton zbog krajnje nesmotrenog igranja rukom, a Čelik je igrača više iskoristio u 41. minuti utakmice. Jakovljević je srušio Plisku u kaznenom prostoru, a siguran realizator najstrožije kazne je bio Pezer.

U drugom dijelu nije viđena dobra igra, ali Radnik sasvim zasluženo stiže do vodstva u 62. minuti utakmice. Zeljković je dobro prošao po desnoj strani, a Ante Hrkać matirao Bukvića za vodstvo Radnika. Ni ovaj put vodstvo Radnika nije dugo trajalo budući da je sedam minuta poslije Marin Popović iz novog jedanaesterca izjednačio rezultat na 2:2.

Pet minuta poslije izjednačenja, nova velika šansa za Zeničane, ali Brković se ne snalazi najbolje u dobroj situaciji. Ipak, Brković se iskupio u 90. minuti utakmice kada je pogodio za vodstvo Čelika, a kasnije će se ispostaviti i za konačnu pobjedu.

Radnik-Čelik 2:3 (Obradović 10’, Hrkać (ag) 62’; Pezer (p) 41’, M. Popović (p) 69’, Brković 90’)